Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Tagi

 • Steve Lawler
 • Muzyk
 • Producent
 • DJ
 • Muzyka
 • Muzyka elektroniczna
 • Ibiza
 • House
 • Sampler
 • Mikser
 • Bas

Steve Lawler brytyjski muzyk - producent i DJ

2013-02-27 19:22
MrT
Steve Lawler to brytyjski muzyk - producent i DJ, miłośnik muzyki house, który dzięki spektakularnym występom w klubie Space na Ibizie zwany jest "Królem Space".

Muzyką Lawler zainteresował się w wieku szesnastu lat. Rok później brał udział w nielegalnych imprezach undergroundowych. Wkrótce wydarzenie zaczęło cieszyć się popularnością, gromadząc nawet pięćset fanów brzmień, a Steve został doceniony i zapraszany na coraz większą ilość imprez.

Punktem kulminacyjnym w karierze Steve'a Lawlera było dołączenie do DJ'a Jason'a Bye w Cafe Mambo na Ibizie. Poznał tam Darrena Hughesa, co dało początek współpracy w nieznanym wówczas Club Home, gdzie przez kolejny rok występował podczas własnego piątkowego show Deep South. Nagrał wówczas pierwszy singiel "Rise In" dla Bedrock Records, plasując się na pięćdziesiątym miejscu listy przebojów Wielkiej Brytanii i na piętnastym Billboardu. W każdy czwartek w roku 2001 występował w rodzinnym Birminghamie na Midweek Session. Rok później powrócił do Londynu, gdzie poświęcił się występom pod hasłem "Harlem Nights" w nocnym klubie The End.
Steve Lawler
Steve Lawler

Punktem kulminacyjnym w karierze Steve'a Lawlera było dołączenie do DJ'a Jason'a Bye w Cafe Mambo na Ibizie. Poznał tam Darrena Hughesa, co dało początek współpracy w nieznanym wówczas Club Home, gdzie przez kolejny rok występował podczas własnego piątkowego show Deep South. Nagrał wówczas pierwszy singiel "Rise In" dla Bedrock Records, plasując się na pięćdziesiątym miejscu listy przebojów Wielkiej Brytanii i na piętnastym Billboardu. W każdy czwartek w roku 2001 występował w rodzinnym Birminghamie na Midweek Session. Rok później powrócił do Londynu, gdzie poświęcił się występom pod hasłem "Harlem Nights" w nocnym klubie The End.Gatunek muzyczny jaki tworzy Steve określa jako głęboka i gorąca odmiana house. Choć często nazywany jest DJ'em Tech, to w wywiadach muzyk zaznacza, że nie chce być klasyfikowany do konkretnego gatunku. Jest otwarty na nowoczesne rozwiązania, poszerzanie horyzontów i nie ograniczanie się do konkretnego stylu. Jak sam przyznaje, jego inspiracją muzyczną na przestrzeni lat byli Depeche Mode oraz The Doors, mroczny i zaskakujący klimat ich brzmień. DJ'em który ma na jego muzykę największy wpływ jest Danny Tenaglia, w którym podziwia pasję i zamiłowanie do wykonywanego zawodu.Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.