DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Martin Block - amerykańcki DJ radiowy

  Martin Block urodził się 3 lutego 1903 roku w Los Angeles. Znany jest jako DJ radiowy. Również z jego osobą powiązana jest geneza słowa "disk jockey", którego Walter Winchell użył po raz pierwszy w odniesieniu do pracy Blocka. Karierę w radiu Martin rozpoczął w Meksyku. Był autorem dwóch popularnych sloganów reklamowych "ABC-Always Buy Chesterfield" oraz "LSMFT - Lucky Strike Means Fine Tobacco" dla Ligget&Myers oraz Lucky Strike. (więcej...)

  Piotr Więcławski - polski DJ i producent muzyczny

  Piotr Więcławski, znany pod pseudonimem Vienio, urodził się 24 stycznia 1977 roku w Warszawie. Już w wieku osiemnastu lat założył debiutancki zespół Molesta, którego pierwszy utwór pojawił się na "Smak B.E.A.T. Records" z roku 1997. Już rok później duet wydał album "Skandal", co znacznie przyspieszyło rozwój jego kariery. (więcej...)

  Tom Simpson - przebieg kariery

  Tom Simpson urodził się 7 stycznia 1972 roku. Jako nastolatek uczęszczał do Monifieth High School w Angus. Ukończył później sztukę na Uniwersytecie Dundee, zdobywając umiejętności malarskie i rysownicze. Mimo to zawsze wykazywał chęć realizowania się jako DJ. Zapoczątkował swoją przygodę z tym zawodem jako siedemnastolatek, grając w klubach w Dundee. W tym czasie poznał Gary'ego Lightbody, który niedługo potem zaprosił go na występ Snow Patrol. (więcej...)

  Daniel "Danny" Tenaglia - nowojrski DJ i producent muzyczny

  Daniel "Danny" Tenaglia urodził się 7 marca 1961 roku w Nowym Jorku. Jako dziesięciolatek zainteresował się muzyką, tworząc własną kolekcję utworów. Osiem lat później zaczął bywać w nocnym klubie Paradise Garage, gdzie poznał DJ'a Larry'ego Levana. Jego muzyka mocno wpłynęła na upodobania muzyczne Danny'ego. W roku 1985 opuścił Nowy Jork i rozpoczął pracę w Cheers w Miami. Wówczas wpływ miała na niego muzyka house. (więcej...)

  Stanton Warriors - duet DJ

  Stanton Warriors to duet składający się z Dominica Butlera i Marka Yardleya. Zespół wykonuje muzykę breakbeat oraz realizuje się w branży producenckiej. SW wywodzi się z West Country, jednak ich sukces rozprzestrzenił się na wiele klubów w Wielkiej Brytanii, a nawet wszystkie kontynenty, które odwiedzają podczas tras koncertowych. Nazwa grupy ma swoje korzenie w coverze wykonanym przez Stanton Ironworks z Derbyshire. Styl muzyczny utworu zdawał się doskonale dopasowywać do undergroundowych preferencji duetu. (więcej...)