DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Tagi

  • Danny Tenaglia
  • DJ
  • Dee Jay
  • Producent
  • Muzyka elektroniczna
  • Techno
  • Progressive house
  • House

Daniel "Danny" Tenaglia - nowojrski DJ i producent muzyczny

Daniel "Danny" Tenaglia urodził się 7 marca 1961 roku w Nowym Jorku. Jako dziesięciolatek zainteresował się muzyką, tworząc własną kolekcję utworów. Osiem lat później zaczął bywać w nocnym klubie Paradise Garage, gdzie poznał DJ'a Larry'ego Levana. Jego muzyka mocno wpłynęła na upodobania muzyczne Danny'ego.

W roku 1985 opuścił Nowy Jork i rozpoczął pracę w Cheers w Miami. Wówczas wpływ miała na niego muzyka house. Pięć lat później powrócił do rodzinnego miasta, gdzie rozpoczął tworzyć serię remiksów, w tym - "I'm Too Sexy", "Emergency on Planet", czy "Human Nature". W roku 1993 stworzył "Surrender Yourself", które zapewniło mu sukces. Dwa lata później zadebiutował swoim albumem studyjnym "Hard & Soul". Wpływ na jego muzykę mieli wówczas Patti LaBelle oraz inni muzycy powiązani z gatunkami r&b, soulem, sambą czy disco. Wraz z Tribal Records wydał także "Mix This Pussy" oraz "Can Your Pussy Do The Dog", a w roku 1996 przy współpracy z Maxi Records nagrał "Gag Me With A Tune". Uwagę publiczności zdobył dzięki wystąpieniom w Twilo. W tym czasie stworzył remiksy "Not Over You" i "The Pleasure Pinciple". W roku 1998 przyjął propozycję pracy w nowojorskim klubie Tunnel. Dwa lata później wydał album "Tourism" promowany przez utwór "Elements" królujący przez dwa tygodnie na pierwszym miejscu Billboard Dance Chart. Kolejnym sukcesem był singiel "Music Is The Answer" nagrany z Celeda, który uplasował się na szczytach czterdziestu list przebojów w Wielkiej Brytanii. Najbardziej mrocznym projektem Danny'ego było "Athens" z roku 2000. Następnie wydał "Global Underground", zremiksował utwór Billy'ego Nicholsa pt. "Give Your Body Up To The Music", a także nominowany został do nagrody Grammy za remiks "I Feel Loved" Depeche Mode. W roku 2003 wziął udział w nagraniach do "Choice: A Collection Of Classics". Kolejnie podjął się zremiksowania utworu Yoko Ono - "Walking On Thin Ice", którym artystka debiutowała na szczycie listy Billboardu. Po sześciu latach przerwy artysta wydał album "Futurism" dla Tommy Boy Records, na którym znalazły się remiksy utworów Davide'a Squillace'a, The Wighomy Brothers czy Afefe Iku. Pomimo upływu wielu lat od debiutu na scenie, Danny nieustannie realizuje się jako DJ, koncertując po całym świecie i poszerzając swoje muzyczne horyzonty.