DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Tagi

  • Jeffrey Allen Townes
  • Jazzy Jeff
  • DJ
  • Hip-Hop
  • R&B
  • Muzyka
  • Jazz
  • Muzyczny
  • Muzyka elektroniczna

Jeffrey Allen Townes - amerykański DJ Hip-Hop

Jeffrey Allen Townes to urodzony 22 stycznia 1965 roku w Filadelfii DJ znany pod pseudonimem Jazzy Jeff lub Jazz. Specjalizuje się on w muzyce hiphopowej oraz r&B, jest producentem i turntablistą.

Jeffrey wychował się w Pennsylvanii, gdzie również rozwinął swój muzyczny zmysł. Uczęszczał do szkoły średniej imienia Johna Bartrama w Filadelfii, gdzie zdobył reputację szkolnego DJ uzyskując pseudonim, towarzyszący mu do dziś. Stał się częścią duetu DJ Jazzu Jeff & The Fresh Prince u boku Willa Smitha, co przyniosło mu ogromną popularność.

Gdy Will Smith rozpoczął pracę w telewizyjnym sitcomie "The Fresh Prince of Bel-Air", Jazzy Jeff odegrał u jego boku rolę "Jazza". W dwóch pierwszych sezonach duet ten stał się charakterystyczny dzięki specyficznemu powitaniu z towarzyszącym dźwiękiem "pssh!".Ich kariera muzyczna zaowocowała wydaniem kilku albumów pokrytych złotem platyną w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Jednym z pierwszych utworów, na których pojawił się Jeffrey był "The Korner Boyz" u boku Philly'ego Rappera, MC Parry'ego P Grand Tone'a. Tuż po rozpadzie duetu ze Smithem Townes rozpoczął karierę jako producent r&b, soul i neo soul. Pomimo rozstania ze Smithem na płaszczyźnie zawodowej, wciąż pozostają przyjaciółmi i nieraz łączą się w realizacji projektów muzycznych. Townes wydał wiele utworów Smitha - m.in. "Here He Comes", a także pojawił się na kilku jego projektach - "So Fresh", czy "Potnas", a także "Will2K" i "Freakin It. Niejednokrotnie pojawił się także podczas koncertów na żywo, m.in. 2 lipca 2005 roku podczas koncertu Live 8 w Filadelfii. Jego projekt z roku 2007 "The Return of Magnificent" stworzony został przy współpracy z zarówno nowymi i starszymi artystami, takimi jak - CL Smooth, Big Daddy Kane, Pos from De La Soul, Peedi Peedi, Rhymefest, Method Man i Raheem DeVaughn. W tym samym roku pojawił się na wyreżyserowanym przez Konee Roka wideo Rhymefesta, w którym nagrywa muzykę w domowym studio. Od roku 2011 DJ Jazzy Jeff pracuje u boku rapera z Pttsburgha - Mac Millera, z którym opracowuje "92 Til Infinity".

Towkens dodany został do szkolnej "Wall of Fame" w John Bartram High School w rodzinnym mieście.