Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • Crossfader - serce dobrego scratcha

  Jednym ze stałych elementów wykonywania scratchów w zawodzie DJ'a jest crossfader. Terminem tym określamy element miksera, przypominający suwak. Jest on odpowiedzialny za płynne, subtelne przejście między dwoma sygnałami pochodzącymi z różnych źródeł. Choć trudno jest opisać działanie tego urządzenia, to w skrócie polega ono na transmitowaniu sygnału z pierwszego kanału na wyjście miksera, podczas gdy suwak znajduje się po lewej stronie. (więcej...)

  Odtwarzacze MP3 - najpopularniejsze nośniki muzyki

  Znane wszystkim odtwarzacze MP3 to przenośne urządzenia umożliwiające łatwe katalogowanie i przesłuchiwanie dźwięków. Ich nazwa pochodzi od początkowego zamysłu - miały służyć one do odtwarzania muzyki w formacie MP3. Historia urządzenia sięga roku 1998 - wówczas na rynku pojawił się MPMan F10 wyposażony w pamięć flash wartości 32 i 64 MB. Godnym następcą, który rozsławił odtwarzacze, był Diamond Rio PMP300. (więcej...)

  American DJ ELMC1 - dwukanałowy kontroler MIDI

  Dwukanałowy kontroler MIDI ELMC1 przeznaczony został DJ'om pragnącym poszerzyć swoje muzyczne horyzonty. W artykule tym uwagę poświęcę specyfikacji owego produktu. Model zakupić można wraz z oprogramowaniem Virtual DJ. Charakteryzuje się trzystopniową regulacją EQ, Pitch Bendem oraz kontrolą efektów FX i regulacją samplera. Zasilany jest poprzez port USB. W zestawie znajdziemy podwójne warstwy MIDI dla większości kontrolek i przycisków. (więcej...)

  American DJ Mega Tri64 - efekt świetlny

  Dwukilowy Mega Tri64 Profile stworzony przez American DJ to kompaktowy i niskoprofilowy reflektor PAr-wash. Wykorzystywany jest do naświetlenia ścian i parkietu w klubach. Co czyni go wyjątkowym i dlaczego zasługuje na zajęcie miejsca w naszym studiu? Mega Tri64 Profile wyposażony został w dwanaście trzywatowych diod TRI LED, których odcienie możemy łagodnie mieszać. (więcej...)

  Discman - przenośny odtwarzacz muzyki

  Discmanem określamy niedużych rozmiarów odtwarzacz CD, wzbogacony w słuchawki. Jego największą zaletą jest bezproblemowa możliwość przenoszenia. Poprzednikiem discmana był walkman, który umożliwiał odsłuchiwanie kaset magnetofonowych. Wraz z postępem technologicznym i wzrostem popularności płyt CD, firma Sony wypuściła na rynek urządzenie o tej nazwie, która stała się słynna i używana do dziś dla tego typu sprzętów. (więcej...)