Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Tagi

  • Discman
  • Odtwarzacz
  • Nosnik
  • CD
  • Odtwaracz CD
  • Płyta kompaktowa

Discman - przenośny odtwarzacz muzyki

Discmanem określamy niedużych rozmiarów odtwarzacz CD, wzbogacony w słuchawki. Jego największą zaletą jest bezproblemowa możliwość przenoszenia.

Poprzednikiem discmana był walkman, który umożliwiał odsłuchiwanie kaset magnetofonowych. Wraz z postępem technologicznym i wzrostem popularności płyt CD, firma Sony wypuściła na rynek urządzenie o tej nazwie, która stała się słynna i używana do dziś dla tego typu sprzętów. Choć początkowo technologia nie pozwalała na uniknięcie zacinania się płyty wskutek wstrząsów, to dziś jest to możliwe do uzyskania dzięki pamięci buforującej sygnał w chwili zgubienia ścieżki. W przeszłości discmany pozbawione były tego istotnego elementu przez co użytkownik ograniczony był do korzystania z urządzenia w miejscu statycznym i nie narażonym na wstrząsy. Kolejną istotną zmianą jest możliwość zasilenia discmana poprzez baterię lub akumulator, co znacznie ułatwiło mobilność sprzętu. Pierwotne modele wyposażone były w funkcję odtwarzania jedynie płyt CD. Z czasem i to uległo zmianom - dziś istnieje możliwość odtworzenia formatu MP3, czy płyt DVD.