Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Tagi

 • DJ
 • Dee Jay
 • Gramofon
 • Muzyka
 • Muzyczny
 • Scratch
 • Muzyka elektronicza
 • Odtwarzacz CD
 • Mikser
 • Imreza
 • Gra
 • Konsola
 • Gra DJ

DJ Hero - gra DJ'ska

Miłośnicy muzyki oraz gier na konsolę znają z pewnością "Guitar Hero", czy "Rock Bandom". Po ogromnym sukcesie obydwu tych gier na rynku pojawił się "DJ Hero", który wprost przenosi nas do innego świata muzyki, odcinając się od znanym nas z "Guitar Hero" brzmień. Do czynienia mamy tutaj bowiem nie z metalem, czy rockiem, ale z muzyką klubową. To już drugie wydanie tej gry, pytanie jednak, czy twórcy zaskoczyli nas, tworząc swego rodzaju rewolucję?

Każdy gracz znajdzie w niej coś dla siebie. Arsenał utworów (jest ich osiemdziesiąt trzy) jakie udostępnili twórcy uwzględnia zarówno muzykę Davida Bowie, The Chemical Brothers, The Prodigy, Beastie Boys, Queen, Vanilla Ice, czy Tears for Fears. Dla fanów muzyki współczesnej znalazły się tam także brzmienia Rihanny, Beyonce, Lady Gagi, Eminema, Gwen Stefani oraz innych autorów szczytujących na listach przebojów w ciągu ostatnich lat. Daje to możliwość do zapoznania się z różnymi rodzajami muzyki, a także wgląd w eksperymenty z nią związane, co z pewnością budzi kreatywność każdego gracza. A to właśnie pomysłowość ceniona jest w zawodzie DJ'a.Jako wadę potraktować można samą konwencję gry, w której nie tyle możemy rozwinąć swoje umiejętności DJ'skie, ile za pomocą kontrolera trafiać w odpowiednim momencie w pojawiające się na ekranie nutki. Po premierze pierwszej części "DJ Hero" użytkownicy mogli mieć nadzieję na progres, jaki poczynią producenci i twórcy. Niestety, pomimo dobrej zabawy oraz możliwości rozwinięcia szybkości myślenia, do czynienia mamy z podobną wersją gry, ulepszonej o parę elementów.

Twórcy bronią się jednak zastosowaniem funkcji, czyniących grę niemonotonną. Zrezygnowano bowiem z możliwości wplatania w utwory zaproponowanych przez autorów wstawek - okrzyków, czy brzmień, które nie zawsze pasowały do piosenek. W zamian za to do każdego utworu dobrano odpowiednie sample, które o wiele bardziej wpasowują się w styl utworu. Ponadto w drugiej części gry użytkownik ma możliwość wpływu na ścieżki dźwiękowe - może on decydować która linia melodyczna w danym momencie będzie lepiej słyszalna. Istnieje również możliwość pojedynkowania się z innymi graczami przez sieć, co czyni "DJ Hero" bardziej interesującą, a momentami ekscytującą!

Opinia, jak wiadomo, to sprawa osobista. Również w tym przypadku trudno jest jednogłośnie ocenić, czy "DJ Hero2" to sukces czy porażka. Osoby, które nabyły przed laty część pierwszą gry nie zostaną przesadnie zaskoczone jej formułą, bowiem utrzymana jest ona w poprzedniej konwencji. Do kupna gry skłonić może ciekawość - wzbogacenie gry o nowe funkcje, a także nieznajomość części pierwszej. Mimo wszystko gra zmierza ku ogromnym sukcesie, jakim cieszy się również "Guitar Hero". To źródło dobrej zabawy i pomysłów na miksowanie utworów.

Komentarze

fuzzzzz
2013-02-26 14:14:55

Grałem! Fajne, ale gitarowa wersja ciekawsza. Polecam maniakom DJ'ejki.