Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

American DJ ELMC1 - dwukanałowy kontroler MIDI

Dwukanałowy kontroler MIDI ELMC1 przeznaczony został DJ'om pragnącym poszerzyć swoje muzyczne horyzonty. W artykule tym uwagę poświęcę specyfikacji owego produktu.

Model zakupić można wraz z oprogramowaniem Virtual DJ. Charakteryzuje się trzystopniową regulacją EQ, Pitch Bendem oraz kontrolą efektów FX i regulacją samplera. Zasilany jest poprzez port USB. W zestawie znajdziemy podwójne warstwy MIDI dla większości kontrolek i przycisków.

ELMC1 waży nieco ponad jeden kilogram, jego wymiary to 360x180x64 mm. Jego elegancka czarna obudowa doskonale wpasuje się w gusta większości potencjalnych użytkowników.

Aby otrzymać możliwość korzystania z kontrolera, nasz system spełniać musi następujące wymagania. Ekran powinien charakteryzować się rozdzielczością 1024x768, do tego powinniśmy mieć w posiadaniu kompatybilną kartę dźwiękową DirectX, 50MB wolnego miejsca na dysku oraz 512MB RAM. Minimalny obsługiwany przez kontroler system operacyjny to Microsoft® Windows XP SP3, najlepiej jednak model sprawdzi się w przypadku Microsoft® Windows 7 Professional 32-bit.