Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Tagi

  • Odtwarzacze
  • MP3
  • Muzyka
  • Nośniki muzyki
  • Nośkiki danych
  • Muzyka
  • Muzyka elektronicznma
  • Dane
  • DJ
  • Dee Jay

Odtwarzacze MP3 - najpopularniejsze nośniki muzyki

Znane wszystkim odtwarzacze MP3 to przenośne urządzenia umożliwiające łatwe katalogowanie i przesłuchiwanie dźwięków. Ich nazwa pochodzi od początkowego zamysłu - miały służyć one do odtwarzania muzyki w formacie MP3.

Historia urządzenia sięga roku 1998 - wówczas na rynku pojawił się MPMan F10 wyposażony w pamięć flash wartości 32 i 64 MB. Godnym następcą, który rozsławił odtwarzacze, był Diamond Rio PMP300. Z czasem możliwości odtwarzaczy MP3 wzbogacone zostały o przesłuchiwanie formatów WMA, Ogg Vorbis, FLAC oraz APE. Wraz z rozwojem technologii i zainteresowaniem tego typu urządzeń producenci wprowadzili do urządzeń radio, możliwość zapisu dźwięku, a także odczyt kart pamięci. Odtwarzacze podzielić można na trzy grupy - odtwarzacze CD, z pamięcią flash i z dyskiem twardym. Te pierwsze odtwarzają płyty CD oraz pliki MP3. Grupa druga obejmuje magazynowanie plików dźwiękowych o pamięci flash. Zazwyczaj charakteryzują się pojemnością od 32 MB do 32 GB. Istnieje możliwość połączenia ich z komputerem poprzez wykorzystanie portu USB. Ostatnia grupa - dyskiem twardym - obejmuje odczytanie plików muzycznych z wbudowanego napędu dysku twardego. Ich pojemność jest znacznie większa w porównaniu z wcześniej wspomnianymi rodzajami - od 1,5 gigabajtów do nawet stu sześćdziesięciu! Zaliczyć można do nich Apple iPod, Creative Zen, czy Rio Karma.