Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Tagi

  • Techno
  • Muzyka elektroniczna
  • DJ
  • Dee Jay
  • Muzyka
  • Styl muzyczny
  • Muzyczny
  • Mikser
  • Mikrofon

Techno - to gatunek muzyki elektronicznej

Techno to gatunek muzyki elektronicznej, który ogromną popularność zdobył w latach dziewięćdziesiątych. Styl ten charakteryzuje się jednostajnym tempem wartości stu trzydziestu uderzeń na minutę.

Techno powstało w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Detroit. Odpowiedzialnymi za stworzenie jego fundamentów była grupa Kraftwerk, a także Juan Atkins, Derrick May i Kevin Saunderson. Muzyka ta wykorzystuje syntetyczne i elektroniczne dźwięki, co jest cechą odróżniającą ją od gatunku house. Techno wykorzystuje bas oraz melodię, jednak nie stanowi to elementu podstawowego tej muzyki. Tworzy się ją w sposób umożliwiający łatwe przekształcanie i remiksowanie - są w całości instrumentalne i bardzo rzadko posiadają elementy wokalu. Jest to kolejna cecha różniąca techno od innych stylów muzycznych. Wraz z upływem czasu techno doczekało się swoich odmian - acid i minimal. Artyści stawali się odważniejsi i chętnie eksperymentowali. Dla przykładu warto zapoznać się z muzyką Cristiana Vogla i Jeffa Millsa, którzy przyczynili się do zmiany techno w muzykę doświadczalną o arsenale możliwości dla ambitnych i poszerzających swoje horyzonty.

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, w Europie techno odniosło ogromny sukces. W latach dziewięćdziesiątych w Anglii i Niemczech techno, acid house i gatunki pochodne królowały na różnego rodzaju wydarzeniach muzycznych. W Polsce techno odtwarzane jest jedynie w wybranych klubach muzycznych, tworzone zaś w wytwórniach Recognition Records, Neuroshocked Recordings, Currently Processing oraz Scythe Squardon. W Płocku corocznie organizowany jest zaś festiwal Audioriver poświęcony temu gatunkowi.