W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Tagi

  • Techno
  • Muzyka elektroniczna
  • DJ
  • Dee Jay
  • Muzyka
  • Styl muzyczny
  • Muzyczny
  • Mikser
  • Mikrofon

Techno - to gatunek muzyki elektronicznej

2013-02-13 17:28
chaser_87
Techno to gatunek muzyki elektronicznej, który ogromną popularność zdobył w latach dziewięćdziesiątych. Styl ten charakteryzuje się jednostajnym tempem wartości stu trzydziestu uderzeń na minutę.

Techno powstało w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Detroit. Odpowiedzialnymi za stworzenie jego fundamentów była grupa Kraftwerk, a także Juan Atkins, Derrick May i Kevin Saunderson. Muzyka ta wykorzystuje syntetyczne i elektroniczne dźwięki, co jest cechą odróżniającą ją od gatunku house. Techno wykorzystuje bas oraz melodię, jednak nie stanowi to elementu podstawowego tej muzyki. Tworzy się ją w sposób umożliwiający łatwe przekształcanie i remiksowanie - są w całości instrumentalne i bardzo rzadko posiadają elementy wokalu. Jest to kolejna cecha różniąca techno od innych stylów muzycznych. Wraz z upływem czasu techno doczekało się swoich odmian - acid i minimal. Artyści stawali się odważniejsi i chętnie eksperymentowali. Dla przykładu warto zapoznać się z muzyką Cristiana Vogla i Jeffa Millsa, którzy przyczynili się do zmiany techno w muzykę doświadczalną o arsenale możliwości dla ambitnych i poszerzających swoje horyzonty.

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, w Europie techno odniosło ogromny sukces. W latach dziewięćdziesiątych w Anglii i Niemczech techno, acid house i gatunki pochodne królowały na różnego rodzaju wydarzeniach muzycznych. W Polsce techno odtwarzane jest jedynie w wybranych klubach muzycznych, tworzone zaś w wytwórniach Recognition Records, Neuroshocked Recordings, Currently Processing oraz Scythe Squardon. W Płocku corocznie organizowany jest zaś festiwal Audioriver poświęcony temu gatunkowi.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.