DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Tagi

  • Stanton Warriors
  • Zespół
  • Duet
  • Muzyka
  • Muzyka elektroniczna
  • DJ
  • Dee Jay
  • Dominic Butler
  • Mark Yardley
  • Breakbeat

Stanton Warriors - duet DJ

2013-06-14 14:43
KoraDX
Stanton Warriors to duet składający się z Dominica Butlera i Marka Yardleya. Zespół wykonuje muzykę breakbeat oraz realizuje się w branży producenckiej. SW wywodzi się z West Country, jednak ich sukces rozprzestrzenił się na wiele klubów w Wielkiej Brytanii, a nawet wszystkie kontynenty, które odwiedzają podczas tras koncertowych.

Nazwa grupy ma swoje korzenie w coverze wykonanym przez Stanton Ironworks z Derbyshire. Styl muzyczny utworu zdawał się doskonale dopasowywać do undergroundowych preferencji duetu. Wpływ na nazwę ma także producent akcesoriów DJskich - Stanton DJ.
Stanton Warriors
Stanton Warriors, źródło: thebeatery.com

Logo zespołu, wykorzystywane podczas realizacji projektów i albumów, jest dziełem artystów grafitti - SheOne oraz Rough, odpowiedzialnych także za grafikę singla "Da Antidote".

Debiutanckim krążkiem duetu był "Headz of State EP" z roku 1997. Kolejnym - "The Stanton Session" wydany cztery lata później. Kolejnie "The Stanton Session Vol. 2", "Fabric Live 30" oraz "Remixes" z roku 2007. W październiku rok później na półkach sklepów muzycznych pojawił się krążek "Stanton Session Vol. 3", który był ich największym sukcesem komercyjnym. W marcu 2011 wydali ostatni dotychczas album "The Warriors".

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.