Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Piotr Więcławski - polski DJ i producent muzyczny

2013-07-30 17:27
Jowi
Piotr Więcławski, znany pod pseudonimem Vienio, urodził się 24 stycznia 1977 roku w Warszawie.

Już w wieku osiemnastu lat założył debiutancki zespół Molesta Ewenement, którego pierwszy utwór pojawił się na "Smak B.E.A.T. Records" z roku 1997. Już rok później duet wydał album "Skandal", co znacznie przyspieszyło rozwój jego kariery. Artysta stał się rozpoznawalny dzięki takim utworom jak "Armagedon", czy "Wiedziałem, że tak będzie". Po upływie pięciu lat okazało się, że debiutancki "Skalpel" odniósł największy sukces komercyjny spośród wszystkich albumów Molesty. Cztery lata po premierze Vienio, Pelson oraz Włodi wydali kolejny krążek - "Ewenement". Ponownie zawładnęli sceną muzyczną dzięki pojawieniu się na albumie takich utworów jak "Co jest nauczane" oraz "Miejskie bagno". Rok później na rynku ukazał się krążek "Taka płyta", która zagwarantowała zespołowi drugą już nominację do Fryderyka.
Piotr Więcławski
Piotr Więcławski, źródło: Wikipedia

W roku 2010 muzyk rozpoczął karierę solową, wydając debiutancki "Etos 2010" wraz z CreativeMusic. Rok później wspólnie z Way Side Crew wydał "Wspólny mianownik", na którym znalazły się utwory "To on", "Potwór" oraz "Na wszelki wypadek", w którym artysta zadebiutował jako wokalista. W roku 2012 miejsce miała premiera filmu dokumentalnego Więcławskiego - "Przeblaski" poświęcony Sławomirowi Gołaszewskiemu. W tym samym roku Vienio wystąpił w "Galerii" - serialu fabularnym TVP.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.