Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Tagi

  • Martin Block
  • DJ
  • Dee Jay
  • Radio
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Prezenter

Martin Block - amerykańcki DJ radiowy

Martin Block urodził się 3 lutego 1903 roku w Los Angeles. Znany jest jako DJ radiowy. Również z jego osobą powiązana jest geneza słowa "disk jockey", którego Walter Winchell użył po raz pierwszy w odniesieniu do pracy Blocka.

Karierę w radiu Martin rozpoczął w Meksyku. Był autorem dwóch popularnych sloganów reklamowych "ABC-Always Buy Chesterfield" oraz "LSMFT - Lucky Strike Means Fine Tobacco" dla Ligget&Myers oraz Lucky Strike. Wkrótce powrócił do Los Angeles, gdzie przyjął posadę asystenta KFWB. Wówczas DJ Al Jarvis pełnił rolę gospodarza lokalnego programu "Make Believe Ballroom". W roku 1934 B lock otrzymał propozycję pracy we WNEW w Nowym Jorku, gdzie odpowiedzialny był za dobór i odtwarzanie muzyki. Wkrótce przejął "MBB", a show okazało się przebojem, gdy WNEW przeniosło się na Piątą Aleję. Wieloletnią przygodę z programem artysta zakończył w styczniu 1954 roku. Przeniósł się wówczas do programu "The Martin Block Show" dla ABC Radio.

DJ zmarł 18 września 1967 roku. Dwadzieścia jeden lat później dodany został do Radio Hall of Fame.