Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Tagi

  • Martin Block
  • DJ
  • Dee Jay
  • Radio
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Prezenter

Martin Block - amerykańcki DJ radiowy

Martin Block urodził się 3 lutego 1903 roku w Los Angeles. Znany jest jako DJ radiowy. Również z jego osobą powiązana jest geneza słowa "disk jockey", którego Walter Winchell użył po raz pierwszy w odniesieniu do pracy Blocka.

Karierę w radiu Martin rozpoczął w Meksyku. Był autorem dwóch popularnych sloganów reklamowych "ABC-Always Buy Chesterfield" oraz "LSMFT - Lucky Strike Means Fine Tobacco" dla Ligget&Myers oraz Lucky Strike. Wkrótce powrócił do Los Angeles, gdzie przyjął posadę asystenta KFWB. Wówczas DJ Al Jarvis pełnił rolę gospodarza lokalnego programu "Make Believe Ballroom". W roku 1934 B lock otrzymał propozycję pracy we WNEW w Nowym Jorku, gdzie odpowiedzialny był za dobór i odtwarzanie muzyki. Wkrótce przejął "MBB", a show okazało się przebojem, gdy WNEW przeniosło się na Piątą Aleję. Wieloletnią przygodę z programem artysta zakończył w styczniu 1954 roku. Przeniósł się wówczas do programu "The Martin Block Show" dla ABC Radio.

DJ zmarł 18 września 1967 roku. Dwadzieścia jeden lat później dodany został do Radio Hall of Fame.