Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Tagi

  • Ricardo Villalobos
  • Dee Jay
  • DJ
  • Muzyka
  • Muzyka elektroniczna
  • Mikser
  • Sampler
  • Beat
  • Bas

Ricardo Villalobos - DJ i producent muzyczny

2013-03-01 14:56
sooox
Ricardo Villalobos urodził się w roku 1970 w Chile. Jest niemieckim producentem i DJ, znanym z tworzenia muzyki gatunku minimal techno i microhouse.

W roku 1973 przeprowadził się do Niemiec wraz z rodziną. W wieku lat dziesięciu rozpoczął swoją przygodę z muzyką, grając na kongach i bongosach. Jednak pomimo miłości do muzyki, nigdy nie widział siebie w roli artysty. Pomimo to w późnych latach osiemdziesiątych Ricardo rozpoczął pracę nad muzyką elektroniczną. Inspirację czerpał z utworów Depeche Mode, jeździł po Europie, śledząc ich trasę koncertową. Pierwsze występy publiczne przypadły na okres studiów. Villalobos grywał na imprezach studenckich, jednak traktował to jedynie jako rozrywkę. Po raz pierwszy potraktował swoją muzykę poważnie, otwierając własną wytwórnię płytową Placid Flavour w roku 1993. Niestety plan zakończył się niepowodzeniem.
Ricardo Villalobos
Ricardo Villalobos, źródło: Wikipedia

Pierwsze nagranie wydał dla German Playhouse rok później, a w roku 1998 rozpoczął profesjonalną karierę DJ'a. Od tej pory wpływowymi na jego muzykę artystami byli także Thomas Melchior, Andrew Weatherall, Daniel Miller, Baby Ford, Richie Hawtin czy Daniel Bell. Kierunek wyznaczały mu również brzmienia rodzinnej Ameryki Południowej. Muzyka kubańska, argentyńska, pełne ekspresji utwory do dziś mają permanentny wpływ na jego muzykę. Po dzień dzisiejszy Ricardo tworzy przy współpracy z Playhouse i Perlon. W roku 2006 zagrał na main stage'u Loveparade.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.