DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Tagi

 • Joshua Winkelman
 • Josh Wink
 • DJ
 • Dee Jay
 • Muzyk
 • Producent
 • Muzyka elektroniczna
 • Ovum Recordings
 • Sampler
 • Mikser
 • Mikrofon

Joshua Winkelman - DJ, muzyk, producent

Joshua Winkelman to znany pod pseudonimem Josh Wink DJ muzyki elektronicznej, producent i właściciel wytwórni płytowej. Urodził się w kwietniu 1970 roku. Jako mały chłopiec uczył się gry na pianinie oraz na klarnecie. Jego zainteresowanie zawodem DJ'a rozpoczęło się w wieku trzynastu lat, kiedy poznał kolegę grającego w Filadelfii. Jako nastolatek nauczył się miksować utwory, a w roku 1988 poznał DJ'a Kinga Britta i rozpoczął z nim współpracę. W tym samym roku ukończył osiemnaście lat i mógł rozpocząć pracę jako DJ w klubach nocnych.

Obecnie Josh ukierunkowany jest na muzykę techno, acid, house i drum and bass. W wywiadach często wspomina, że jego muzyka tworzona jest w oparciu o napięcie, tworzone utwory powstają w wyniku eksperymentowania i popełnianych błędów. Jego brzmienia inspirowane były na przestrzeni lat muzyką Kraftwerk oraz tworzonego w Chicago w latach osiemdziesiątych house. W roku 1990 stał się właścicielem wytwórni Ovum Recordings, stworzonej przy współpracy z Kingiem Brittem. Ponadto pracował u boku Ursuli Rucker i Trenta Reznora. Tworzył pod takimi pseudonimami jak Wink, Winx, The Crusher, E-Culture, czy Winc. W roku 1995 wydał wiele hitów, takich jak "Don't Laugh", czy "I'm Ready" pod pseudonimem Size 9. Ten drugi uplasował się na pierwszym miejscu listy "Najlepszych Gorących Hitów Klubowych" w Stanach Zjednoczonych. Kolejny z nich - "Higher State of Consciousness" szczytował w rankingach europejskich. W roku 1996 wydał album "A Higher State of Wink's Work" oraz "Left Above the Clouds". W roku 1998 światło dzienne ujrzał krążek "Herehear". W roku 2003 pojawiła się EPka "20 To 20". Sześć lat później na rynku pojawił się "When A Banana Was Just a Banana" nagrany dla Ovum Recordings. W klubach muzycznych najczęściej pojawiały się jego utwory "How's Your Evening So Far", "Superfreak", czy remiksy FC Kahuny, Paula Oakenfolda, Towa Tei, czy Depeche Mode.