Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Tagi

 • Creamfields
 • Festiwal
 • Muzyka
 • Muzyka elektroniczna
 • Dee Jay
 • DJ
 • Sprzęt DJ
 • Mikser
 • Sampler
 • Techno
 • House
 • D&B

Creamfields - festiwal muzyki elektronicznej

Historia muzycznego wydarzenia Creamfields sięga roku 1992. Wówczas James Barton i Darren Hughes utworzyli klub Cream. Początkowo w organizację imprez zaangażowanych było czterystu ludzi. Co siedem dni Cream gromadził tysiące ludzi z różnych stron Anglii, którzy zjawiali się w klubie, by wsłuchiwać się w rytmy dobrej muzyki. Wkrótce popularność zaczęła sięgać zenitu, z roku na rok klub odnosił coraz większy sukces. Wreszcie okrzyknięty został najlepszym klubem Wielkiej Brytanii, zdobywając więcej nagród w tej dziedzinie niż jakikolwiek inny.

W roku 1995 Cream wydało debiutancki album "Cream Live" przy współpracy z wytwórnią Destination. Krążek sprzedał się w nakładzie dwustu pięćdziesięciu tysięcy egzemplarzy. Był to początek kariery w branży muzycznej, od tej pory Cream wydało wiele albumów. Punktem kulminacyjnym tej fali okazało sie założenie cztery lata później niezależnej wytwórni płytowej Cream Records. W roku 2000 label podpisał umowę z EMI, dzięki czemu uzyskał globalny zasięg, gwarantujący mu sukces po dzień dzisiejszy.W roku 1994 Cream zorganizowało debiutancką międzynarodową imprezę. Od tej pory organizatorzy starają się poszerzać swoją działalność na skalę międzykontynentalną. W roku 2001 odbyło się wydarzenie w Buenos Aires. Ponadto występowali na terenach Ameryki Południowej. Dzięki takiemu zasięgowi Cream ma okazję współpracować z wieloma zagranicznymi gwiazdami - w tym Basement Jaxx, Underworld, Roger Sanchez, Judge Jules, Danny Rampling, czy Paul Oakenfold.

Główną atrakcją każdego eventu jest scena główna, na której co roku występuje gwiazda przewodnia Creamfields. Oprócz uniwersalności brzmień i dostosowaniu do każdego stylu i preferencji, organizatorzy zadbali o takie atrakcje jak lunapark i catering. Każdy miłośnik Creamfields opuszcza kraj, w którym organizowany jest festiwal z masą wspomnień i wrażeń, a także nowo poznanych brzmień i artystów.