Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Tagi

  • Above & Beyond
  • Above and Beyond
  • Jono Grant
  • Tony McGuiness
  • Paavo Sijam
  • Elekronika
  • Trance
  • Muzyka elektroniczna
  • DJ
  • Dee Jay

Above&Beyond brytyjski zespół trance

Above&Beyond to zespół w skład którego wchodzą trzej producenci z Wielkiej Brytanii: Jono Grant, Tony McGuiness i Paavo Sijam. Grupa powstała w roku 2000 i od samego początku gatunek muzyczny jaki prezentowała określany był mianem remiksowanego progressive trance.

Debiutancki album grupa wydała w roku 2006. "Tri-state" z promującymi go singlami "Air for Life" oraz "Alone Tonight" przyjęte zostały z dużym uznaniem. Wysoką notę zespół otrzymał od "DJ Magazine". Ponadto krążek uznany został najlepszym albumem elektronicznym tamtego roku. Debiut zaliczyć można więc było do wyjątkowo udanych. Przez trzy miesiące płyta nie schodziła z listy dziesięciu najlepszych albumów na iTunes, ciesząc się opinią najoryginalniejszego krążka trance. Czynnikiem wpływającym na tak duży sukces płyty był z pewnością kawałek Madonny pt. "What It Feels Like For A Girl", który Above&Beyond zremiksowali tak doskonale, że sama odtwórczyni utworu zdecydowała się nagrać do niego teledysk. Produkcje zespołu zrzeszyły od tej pory muzyków z całej kuli ziemskiej, dając mu możliwość odtworzenia utworów takich wykonawców jak Dido, czy Britney Sarah McLachan.Już dwa lata później, w roku 2008, na rynku pojawił się album "Sirens of the Sea". Trio pracowało nad płytą u boku Justine Suisse. Duża popularność krążka zaowocowała powstaniem już rok później krążka "Ocean Lab Sirens of The Sea: Remixed".

Od tej pory Above&Beyonce szczyci się ogromną sławą. W roku 2004 "Dj Magazine" uplasował ich na liście dwudziestu najlepszych DJ'ów na świecie. Dzięki tak dużemu sukcesowi zespół ma możliwość stania się rezydentem klubu Cream Amnesia na Ibizie. W Polsce pojawili się podczas takich imprez jak RMI Trance X-plosion w roku 2004, Sunrise Fesival w roku 2006, czy Sensation Polska tego samego roku. Członków zespołu spotkać można również aktywnych pod takimi pseudonimami jak Aalto, Free State, Nitromethane, Oceanlab, Tranquility Base, Dirty Davils, czy Jono Grant.