W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Tagi

 • I Love Techno
 • Muzyka
 • Muzyczny
 • Festwal
 • Techno
 • Muzyka elektroniczna
 • DJ
 • Dee Jay
 • Sampler
 • Mikser
 • Groove box

I Love Techno - festiwal muzyki elektronicznej

Gent to położone w Belgii malownicze miasteczko usytuowane przy ujściu rzeki Leie. Jego nazwa pochodzi od słowa "ganda", które w języku celtyckim oznaczało złączenie. I w rzeczywistości Gent co roku gromadzi trzydzieści tysięcy klubowiczów w trakcie prestiżowego festiwalu I Love Techno. Przez cały dzień publiczność bawi się w rytmie muzyki elektronicznej, podziwiając kunszt artystów i zapięty na ostatni guzik harmonogram imprezy. Wszystko to stanowi niepowtarzalną całość, która zagwarantowała organizatorom ogromny sukces. Z roku na rok liczba miłośników eventu rośnie.

Debiutancka edycja I Love Techno odbyła się w październiku 1995 roku w Vooruit. Wówczas publiczność zgromadziła się w liczbie siedmiuset osób. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Jeff Mills, Richie Hawtin, czy Daft Punk. Choć pierwsza odsłona nie okazała się spektakularna, to z roku na rok organizatorzy cieszyli się coraz większą popularnością. W roku 1997 impreza przeniesiona została do Flanders Expo albowiem dotychczasowa powierzchnia nie pomieściła rosnącej liczby gości. Punktem kulminacyjnym wszystkich edycji okazała się ta z roku 2000, w którym Flanders Expo zgromadziło aż trzydzieści pięć tysięcy osób. Od tej pory ich liczba nie maleje. Organizatorzy zawdzięczają to przede wszystkim swojej kreatywności i chęci ciągłego samodoskonalenia. Od sześciu lat impreza podzielona jest na sześć scen. Ponadto nieustannie I Love Techno prezentuje nowe rozwiązania, przykuwające uwagę i gromadzące miłośników muzyki elektronicznej w zaskakującej liczbie.W roku 2006 wydarzenie podzielono na siedem pokoi. King of Techno, Red, Radio Soulwax, Green, Chill Out, Yellow, Switch Video. Ten ostatni stanowi salę, w której publiczność kontrolować może przebieg imprezy na pozostałych scenach. Każda z sal jest ogromną atrakcją, prezentującą wysoki poziom występów gwiazd. Line-up jest precyzyjnie dobrany i jest największym atutem całego wydarzenia.

Dziś I Love Techno to ikona eventów muzyki elektronicznej. Każdy wierny miłośnik muzyki technicznej powinien znaleźć się w tym miejscu, by doświadczyć niezapomnianych emocji i na własne oczy ujrzeć zmaterializowanie doskonałych brzmień