Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Tagi

  • ID&T
  • Innercity
  • Festiwal
  • Fest
  • Muzyka elektroniczna
  • Impreza.Muzyka
  • Muzysczny
  • DJ
  • Dee Jay

Innercity - holenderki festiwal muzyczny

Agencja ID&T to organizator najpopularniejszych na świecie festiwali muzycznych, takich jak Sensation i Trance Energy. Kolejnym z nich jest Innercity, który odbywa się w Holandii. Gromadzi on ponad czterdzieści tysięcy miłośników muzyki, którzy do domu powracają bogatsi o wiele wspomnień i wrażeń związanych z tym spektakularnym wydarzeniem.

Pierwsza edycja Innercity odbyła się w Amsterdamie w roku 1998. Tradycją jest odbywanie się festiwalu w grudniu w hali RAI charakteryzującej się ogromną powierzchnią. Wybór jest trafiony - co roku w stolicy Holandii pojawia się wielu fanów muzyki klubowej. Dotychczas przybyli by słuchać brzmień takich artystów jak Jochen Miller, Yves de Ruyter, Olav Basoski, Tiesto, Paul van Dyk, Marco V, czy Black & Jones.Z każdą kolejną odsłoną organizatorzy decydowali się na kreatywne rozwiązania, coraz bardziej śmiałe i odważne. Z czasem zmienił się również sposób postrzegania Innercity - z szalonego w pełni rozrywkowego wydarzenia zmienił się w prestiżowy festiwal. Wszystko to dzięki doskonałemu doborowi muzyków, uniwersalności prezentowanych brzmień i gatunków muzycznych. Każdy uczestnik imprezy znajdzie pośród nich coś dla siebie.

Co roku z edycją Innercity związany jest hymn, wykonywany przez różnych artystów. Stanowi on motyw przewodni kolejnych odsłon festiwalu.