Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Tagi

  • Junior Vasquez
  • DJ
  • Dee Jay
  • Muzyk
  • Producent muzyczny
  • Muzyka
  • Muzyka elektroniczna
  • Muzyczny

Junior Vasquez - amerykański DJ i producent muzyczny

Junior Vasquez to urodzony 24 sierpnia 1949 roku w Lancaster amerykański DJ i producent. Jego pełne imię i nazwisko to Donald Paul Mattern. Jako młodzieniec przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie pragnął rozpocząć pracę na stanowisku projektanta mody. Wcześniej uczęszczał do Fashion Institute Technology oraz pracował jako fryzjer.

Jego przeznaczeniem szybko jednak okazała się być muzyka. Zainspirowany pracą Dj'a Larry'ego Levana w The Paradise Garage, zmienił swoje plany. W latach osiemdziesiątych rozpoczął karierę muzyczną pod pseudonimem Junior Vasquez. Nawiązał współpracę z Shepem Pettibonem, z którym wydał covery utworów Madonny, MC Hammera, Prince'a, Pet Shop Boys, Whitney Houston i Janet Jackson. Niedługo potem zaczął tworzyć muzykę dla własnej popularności, grywając w Club Bassline. Stał się twórcą "Just Like a Queen", "My Lolleata" czy "Took my Love Away". Wówczas grywał pod pseudonimem Ellis D, jego muzyka miała wtedy swoje podłoże w housie. Dzięki ciągłej realizacji marzeń i celów, artysta zyskał sobie w krótkim czasie lojalnych fanów, którzy uczynili go jednym z najpopularniejszych DJ'ów na scenie Nowego Jorku. Nawiązął współpracę z wieloma znanymi artystami, dzięki czemu stał się twórcą remiksów "Private Collection". Jedynym sposobem na usłyszenie utworów było pojawienie się podczas jego wystąpień w Sound Factory, co czyniło jego pracę tajemniczą i interesującą. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych wydał singiel "X", który stał się motywem przewodnim muzyki house. Dzięki "X" i "Get Your Hands Off My Man" jego popularność sięgnęła szczytu, plasując go na liście najlepszych DJ'ów sceny house. Po rozpadzie Sound Factory w roku 1995, podjął się wpracy w Tunnel i ArenA. W nowym tysiącleciu rozpoczął niedzielne poranki po godzinach "Earth" w Exit Nightclub. Etap ten zakończył się jednak dla niego już w 2002 roku. Od tej pory występował w Discotheque, Sound Factory, Pacha, Spirit oraz The Roxy. W roku 2010 rozpoczął pracę w nowojorskim West Village, gdzie był gospodarzem niedzielnych imprez Sunday Mass.Przez lata kariery realizował się także jako współproducent albumów Johna Mellencampa, For Real, Lisa Lisa, Cyndi Lauper, Madonny, Cher, Wild Orchid, Kristine W. i innych. Był odpowiedzialny za wprowadzenie na scenę muzyki pop wielu nowych osobowości - Jasona Walkera, Quentina Eliasa czy Sama Harrisa.

W życiu prywatnym Junior Vasquez przyznaje się do bycia homoseksualistą, a także uzależnienia od metamfetaminy.