Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Tagi

  • Breakbeat hardcore
  • Oldschool rave
  • Muzyka
  • Muzka elektroniczna
  • DJ
  • Dee Jay
  • The Prodigy
  • Altern8

Breakbeat hardcore - gatunek muzyki elektronicznej

2013-06-25 13:24
chaser_87
Breakbeat hardcore to gatunek muzyki elektronicznej. Jego historia sięga przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wówczas oldschool rave (ponieważ również tak określa się gatunek) kształtował się na brytyjskiej scenie muzycznej. Wówczas świat poznał muzykę popularnych zespołów The Prodigy i Altern8, które ukształtowały brzmienie breakbeatu. Wkrótce, w latach dziewięćdziesiątych, nastąpił podział sceny rave, co zapoczątkowało istnienie gatunków jungle i happy hardcore. Po upływie lat oldschool rave odrodził się jako hardcore breaks i dziś funkcjonuje pod tą nazwą.Gatunek charakteryzuje się podzieloną pętlą perkusyjną, najczęściej samplowaną z brzmieniami muzyki hip-hop, funk, czy też przy użyciu automatów perkusyjnych. Zazwyczaj breakbeat hardcore osiąga tempo od stu trzydziestu do stu pięćdziesięciu uderzeń na minutę. Linia basowa uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu syntezatorów, melodia stanowi połączenie stabów (krótkich akordów) na instrumencie, samplerze lub syntezatorze. Często wykorzystuje się także krótkie wokalne wstawki, przekształcające się momentami w głosy z filmów animowanych.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.