Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Tagi

  • Breakbeat hardcore
  • Oldschool rave
  • Muzyka
  • Muzka elektroniczna
  • DJ
  • Dee Jay
  • The Prodigy
  • Altern8

Breakbeat hardcore - gatunek muzyki elektronicznej

Breakbeat hardcore to gatunek muzyki elektronicznej. Jego historia sięga przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wówczas oldschool rave (ponieważ również tak określa się gatunek) kształtował się na brytyjskiej scenie muzycznej. Wówczas świat poznał muzykę popularnych zespołów The Prodigy i Altern8, które ukształtowały brzmienie breakbeatu. Wkrótce, w latach dziewięćdziesiątych, nastąpił podział sceny rave, co zapoczątkowało istnienie gatunków jungle i happy hardcore. Po upływie lat oldschool rave odrodził się jako hardcore breaks i dziś funkcjonuje pod tą nazwą.Gatunek charakteryzuje się podzieloną pętlą perkusyjną, najczęściej samplowaną z brzmieniami muzyki hip-hop, funk, czy też przy użyciu automatów perkusyjnych. Zazwyczaj breakbeat hardcore osiąga tempo od stu trzydziestu do stu pięćdziesięciu uderzeń na minutę. Linia basowa uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu syntezatorów, melodia stanowi połączenie stabów (krótkich akordów) na instrumencie, samplerze lub syntezatorze. Często wykorzystuje się także krótkie wokalne wstawki, przekształcające się momentami w głosy z filmów animowanych.