Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Tagi

  • Audio Genie
  • American Audio
  • Przetwornik
  • Sygnał cyfrowy
  • Sygnał analogowy
  • Interface
  • USB
  • Dee Jay
  • DJ
  • Muzyka elektroniczna

American Audio - Audio Genie II interfejs audio USB

Przekształcenie muzyki analogowej w cyfrową wymaga odpowiedniego sprzętu, który czyniłby to zadanie łatwiejszym i przyjemnym. American Audio wychodzi nam naprzeciw ze spełniającym te wymagania zmiennikiem sygnału analogowego na cyfrowe pliki - Audio Genie II. Jego zaletą jest brak obowiązku użycia karty dźwiękowej! Dane prześlemy z łatwością do komputera poprzez złącze USB.Do dyspozycji American Audio przekazuje nam konwerter 16-bit/44.1 kHz. Do tego wejście line z przyciskiem gain oraz wybór line z przyciskiem phono. Otrzymujemy możliwość łączności poprzez RCA, który nie jest dołączony do zestawu Audio Genie II. Model zasilany jest po podłączeniu do komputera. Import audio poprzez port USB możliwy jest przy użyciu Windows: Audition oraz Macintosh: Garage Band, Audio Hijack Pro (OSX). Wymagany system to Windows 98se/ME/2000/XP lub Vista. W przypadku tego systemu operacyjnego, komputer wyposażony musi być w port USB. Do tego powinien spełniać wymagania CPU/Clock: pentinum II processor 233 MHz lub wyższy; pamięć ram od sześćdziesięciu czterech meagabajtów, pamięć dysku zaś od stu dwudziestu. Rozdzielczość ekranu - 800x600 lub wyższa, od 65,536 kolorów. Kolejnym dopuszczalnym systemem jest Macintosh - Mac lub Mac OSX. Komputer Apple Macintosh Series wyposażony w port USB, Power PC G3/300 Mhz lub wyższy. Pamięć (RAM) zawierać powinna dziewięćdziesiąt sześć megabajtów (lub więcej) pojemności. Wmagana pamięć dysku to minimum sto dwadzieścia megabajtów, rozdzielczość ekranu - przynajmniej 800x600.

Wraz z Audio Genie II nie tylko uzyskamy wymarzony efekt przetworzonego dźwięku, ale przede wszystkim proces ten nie nastręczy nam więcej trudności!