Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Tagi

  • Pop
  • Styl muzyczny
  • Muzyka
  • Muzyka Pop
  • Muzyka elektroniczna
  • Muzyczny
  • Dee Jay
  • DJ

Pop - najbardziej rozpowszechniony gatunek muzyczny

Muzyka POP w szerszym znaczeniu oznacza muzykę rozrywkową. Pop uznawany jest za podgatunek muzyki rockowej, charakteryzujący się melodyjnym brzmieniem oraz wykorzystaniem studyjnych technik nagrywania. Najczęściej utwory z tego gatunku stanowią łagodną wersję tych z muzyki rozrywkowej, tworzoną tak, by była dostosowana do potrzeb publiczności i aktualnych trendów.Jeśli więc chcielibyśmy zdefiniować artystę popowego, należy zaznaczyć że tworzona przez jego muzyka nagrywana jest z myślą o publice, która odnalazłaby w niej chęć do zabawy. Definiowanie muzyki artystów jako "popowej" nie należy do ich pożądanego terminu. Zazwyczaj starają się oni nadać temu gatunkowi większy sens, doszukując się w popie zwyczajności i braku głębi. Historia muzyki pop wskazuje jednak, że nie wiąże się ona w żadnym wypadku z kiczem i banałem. Pomimo tego, że tworzona jest na potrzeby przyjemności słuchania, dobrej zabawy i melodyjności, to w produkcję tego gatunku muzycznego zaangażowani są często wybitni muzycy, autorzy tekstów i kompozytorzy.

Istnienie muzyki pop pociągnęło za sobą powstanie wielu terminów z nią związanych. Zaliczyć możemy do nich takie słowa jak przebój/hit, boysband, girlsband czy idol. Przestano także definiować muzykę tę jako część rockowej, nadając jej samodzielne znaczenie.