Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Odtwarzacze CD -- podstawowe narzędzie pracy DJ

Odtwarzacze CD to znane na całym świecie elektroniczne urządzenia cyfrowe umożliwiające odtworzenie dźwięku audio zapisanego na płytach CD poprzez wiązkę lasera.

Po raz pierwszy odtwarzacze CD pojawiły się na rynku w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Wówczas traktowane one były jako dodatek do wieży stereo. Produkcję seryjną urządzeń rozpoczęła firma Sony - CDP-101 zadebiutował w Tokio w roku 1982. Premiera odtwarzacza firmy Philips - CD-100 odbyła się w październiku tego samego roku. Cztery lata później znanych już było sto rodzajów odtwarzaczy produkowanych przez trzydziestu różnych producentów. Zainteresowanie urządzeniem wzrosło i na terenie RFN w roku 1986 sprzedano pięćset tysięcy jego egzemplarzy.

Pośród odtwarzaczy CD wyróżnić można m.in. discmana - przenośne urządzenie z wyjściem słuchawkowym pierwotnie produkowane przez Sony. Znaleźć możemy w tej kategorii również mini-tunery - odtwarzacze umieszczane w obudowie ze wzmacniaczem, magnetofonem oraz tunerem.