W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Odtwarzacze CD -- podstawowe narzędzie pracy DJ

2014-04-07 13:28
MrT
Odtwarzacze CD to znane na całym świecie elektroniczne urządzenia cyfrowe umożliwiające odtworzenie dźwięku audio zapisanego na płytach CD poprzez wiązkę lasera.

Po raz pierwszy odtwarzacze CD pojawiły się na rynku w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Wówczas traktowane one były jako dodatek do wieży stereo. Produkcję seryjną urządzeń rozpoczęła firma Sony - CDP-101 zadebiutował w Tokio w roku 1982. Premiera odtwarzacza firmy Philips - CD-100 odbyła się w październiku tego samego roku. Cztery lata później znanych już było sto rodzajów odtwarzaczy produkowanych przez trzydziestu różnych producentów. Zainteresowanie urządzeniem wzrosło i na terenie RFN w roku 1986 sprzedano pięćset tysięcy jego egzemplarzy.

Pośród odtwarzaczy CD wyróżnić można m.in. discmana - przenośne urządzenie z wyjściem słuchawkowym pierwotnie produkowane przez Sony. Znaleźć możemy w tej kategorii również mini-tunery - odtwarzacze umieszczane w obudowie ze wzmacniaczem, magnetofonem oraz tunerem.
SONY CDP-35
SONY CDP-35, źródło: Wikipedia

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.