Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Tagi

  • Street Parade
  • Muzyka elektroniczna
  • Muzka
  • Muzyczny
  • Dee Jay
  • DJ
  • Techno
  • Beat

Street Parade - szwajcarska impreza uliczna

2014-07-11 15:50
lola
Gdy szwajcarski student zamieszkujący Zurych wpadł na pomysł zorganizowania parady muzyki elektronicznej, z pewnością nie spodziewał się tak dużego rozgłosu i sukcesu. Zainspirowany niemiecką paradą miłości organizowaną w Berlinie postanowił wziąć w niej udział osobiście, zapoznając się z mechanizmem takiego wydarzenia. Wkrótce Marek Krynski dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pozytywnemu nastawieniu zgromadził dwa tysiące osób tańczących na ulicy Zurychu. Tak, w roku 1992, rozpoczęła się historia Street Parade.

Już rok później, pomimo wstępnych problemów organizacyjnych, podczas parady ulicznej wzięły udział znane osobistości - Dr. Motte, czy Sven Vath. Liczba osób wzrosła o osiem tysięcy w stosunku do roku poprzedniego, co znacznie zaskoczyło czuwającą nad wydarzeniem policję. Z tego również powodu rok później szef policji nie wyraził zgody na zorganizowanie kolejnej edycji. Uznano, że jest ona zbyt hucznym wydarzeniem, naruszającym spokój miasta i dewastującym je. Duże poparcie fanów Street Parade oraz miłość do muzyki elektronicznej skłoniła uczestników do zawalczenia o swoje nowe "święto", dzięki czemu w sierpniu 1994 roku na ulicach Zurychu pojawiło się sto dwadzieścia tysięcy klubowiczów! Był to dopiero początek pobijanych rekordów. Już dwa lata później do miasta zawitało trzysta pięćdziesiąt tysięcy fanów, a w roku 1997 liczba przekroczyła pół miliona.W ostatnim roku tamtego tysiąclecia organizatorzy stworzyli stację radiową, która nadawała wiadomości całą dobę przez siedem dni parady. W roku 2000 liczba uczestników ponownie wzrosła dając wynik siedmiuset tysięcy. Wówczas również powstał nowy slogan promujący wydarzenie. Głosił on wiarę w miłość. Dziesiąta rocznica Street Parade zgromadziła milion fanów muzyki. Gwiazdą parady był Carl Cox.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.