Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Tagi

 • Przenośny odtwarzacz
 • DJ
 • Dee Jay
 • Gramofon
 • Muzyka
 • Muzyczny
 • Scratch
 • Muzyka elektronicza
 • Odtwarzacz CD
 • Mikser
 • Walkman

Walkman - przenośny odtwarzacz muzyki

2013-02-15 10:18
Jowi
Walkman to przenośny odtwarzacz muzyki. Śmiało można go nazwać miniaturą magnetofonu kasetowego. Zamiast głośników walkman wyposażony jest w wejście na słuchawki. Z czasem spopularyzowania tego odtwarzacza, producenci stworzyli również modele z wbudowanym głośnikiem.

Historia walkmana sięga roku 1979, w którym Sony wypuścił na rynek swój nowy produkt - Sony Walkman zaprojektowany przez Moritę, Ibukę oraz Ohsone'a. Powodem dla którego osiągnął sukces była jego przenośność, niewielka masa, małe wymiary, a także trwałość. Apogeum popularności przypadło na lata osiemdziesiąte. Wówczas walkman niemal wyelimował potrzebę posiadania magnetofonu, stając się pożądanym przez młodszych, jak i starszych urządzeniem. Zmobilizowało to twórców walkmana do stworzenia nowoczesnego i luksusowego wydania WM-D6C, który nie tylko odtwarzał doskonałej jakości dźwięk hi-fi, ale został również wyposażony w mikrofon.
Sony Walkman WM A602
Sony Walkman WM A602, źródło: Wikipedia

W czasie ciągłego rozwoju technologii, trzeba stwierdzić, iż walkman, który jeszcze dekadę temu używany był przez wielu Polaków, dziś jest przeżytkiem. Po latach zastąpiony został przez discmany (odtwarzające muzykę z płyt), a wreszcie odtwarzacze mp3. Wciąż jednak znaleźć możemy miłośników starszych sprzętów, którzy chętnie sięgają po kasety i walkmany. W roku 2010 Sony ogłosiła zakończenie produkcji walkmanów, co definitywnie zakończyło erę kasetowych odtwarzaczy muzycznych.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.