Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Tagi

  • Andre Tanneberger
  • ATB
  • DJ
  • Dee Jay
  • Producent
  • Muzyka
  • Muzyka elektroniczna
  • Trance
  • Mikser
  • Sampler

Andre Tanneberger - niemiecki DJ i producent

2013-03-01 12:10
Kami
Andre Tanneberger, znany pod pseudonimem ATB, urodził się 26 lutego 1973 roku w Freiberg w Niemczech. Jest niemieckim DJ'em i producentem muzyki trance. Niejednokrotnie szczytował na listach przebojów oraz wszelkich rankingach - w tym m.in. plasując się na piętnastym i jedenastym miejscu listy najlepszych DJ'ów wg "DJ Magazine" oraz na miejscu pierwszym wg "The DJ List".

W roku 1992 Andre zdecydował się tworzyć samodzielnie muzykę. Wówczas za sprzęt służył mu komputer Amiga oraz mały syntezator. Wówczas DJ General Base zaproponował mu nagranie utworu w jego studiu. Tam ATB po raz pierwszy zetknął się z profesjonalnym sprzętem Sequential Pro One. Z tego również powodu swój debiutancki projekt zatytułował "Sequential One". Pod tą nazwą w roku 1993 stworzył debiutanckie nagrania "Dance" oraz "Let Me Hear You", które przyniosły mu szybko dochód. W roku 1994 do grupy dołączył Ulrich Poppelbaum, Woody van Eyden oraz Morfa. W tym składzie rok później wydali krążek "Dance" dla wytwórni House Nation. Szybko zyskali popularność, co zaowocowało pojawieniem się kolejnego albumu - "Energy". W roku 1998 z zespołu odeszli van Eyden oraz Morpha, pozostawiając Andre i Ullricha samych. Tuż przed rozpadem w roku 1999 duet wydał utwór "Angels" oraz krążek, prezentujący ich najlepsze utwory.

 Andre Tanneberger
Andre Tanneberger

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Tak również było w przypadku Andre, który w roku 1998 podjął się realizacji samodzielnego projektu - ATB. Pierwszym utworem było "9pm (Till I Come)", który znalazł się na albumie "Movin' Melodies". W tym samym roku pojawił się on na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, a także długo utrzymywał się na miejscu pierwszym na liście trance. W roku 2000 na runku pojawił się jego drugi krążek - "Two Worlds". Podzielony na dwie płyty album zaprezentował dwa rodzaje muzyki i różny pomysł ich przedstawienia. Pierwszy z nich to "The World of Movement" oraz "The Relaxing World". Trzecia płyta "Dedicated" pojawiła się dwa lata później. Dwa promujące ją single - "Hold You" oraz "You're Not Alone" odniosły ogromny sukces przynosząc ATB kolejną falę sukcesów. Kolejnymi albumami były "Addicted To Music" z roku 2003, "No Silence" wydany rok później, "Trylogy" z roku 2007, "Future Memories" z 2009 oraz "Distant Earth", który światło dzienne ujrzał w roku 2011.

Po raz pierwszy artysta pojawił się w Polsce 16 kwietnia 2005 roku w Hali Arena w Poznaniu. Na jego koncercie pojawiło się dziesięć tysięcy osób. Kolejnie przyjeżdżał do Gliwic, Bełchatowa, czy Bytowa. W trakcie każdego z występów zaprezentował światowy poziom.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.