Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Tagi

  • Carl Cox
  • Muzyk
  • DJ
  • Producent
  • House
  • Muzyka elektroniczna
  • Muzyka
  • Mikser
  • Sampler
  • Dee Jay

Carl Cox - brytyjski muzyk, DJ i producent muzyki house

Carl Cox to urodzony 29 lipca 1962 roku w Manchesterze DJ i producent muzyki house.

Już jako ośmiolatek zapoznał się z gramofonem, odtwarzając muzykę na spotkaniach organizowanych przez rodziców. W wieku piętnastu lat posiadał kolekcję utworów muzycznych, uczył się grać na gitarze, keyboardzie, perkusji, a nawet próbował swoich sił wokalnych. Początkowo grał funk, disco i hip hop. Karierę rozpoczął w połowie lat osiemdziesiątych. Tworzył wówczas hardcore i rave, występując w takich klubach jak Edge, The Eclipse, Shelly's, czy Sir Henry's.Momentem kulminacyjnym w jego karierze było zainteresowanie się acid housem. Wówczas zapraszany był na wiele wydarzeń, jako pierwszy w Wielkiej Brytanii ukazał umiejętność gry na trzech gramofonach. Dopełnił brzmienia house'a techno. W roku 1996 wydał debiutancki " At The End Of The Cliche". Stał się rozpoznawalny, ludzie pokochali jego muzykę. Z krążka na krążek stawał się doskonalszy w swoim fachu. Na rynku pokazały się "Phuture 2000" i "Second Sign, Play It Again Sam". Stał się właścicielem dwóch wytwórni płytowych - Intec Records i 23rd Century Records. Co roku zaczął pojawiać się na Ultra Music Festival, Tommorowland oraz Electric Daisy Karnival na scenie Carl Cox and Friends. Jego sety zostały ukazane w radiu i w telewizji oraz wydane na oficjalnej płycie. W mediach zaczął pojawiać się na tyle często, że zainteresowano się nim w branży filmowej. Zagrał w "Human Traffic". Ostatnim wydanym przez niego albumem był " All Roads Lead To The Dancefloor" wydany w roku 2011.

Cox uplasował się na dwunastym miejscu w rankingu 100 najlepszych DJ'ów w roku 2008.