Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Tagi

  • Benny Benassi
  • Marco Benassi
  • DJ
  • Dee Jay
  • Electro house
  • Electroclash
  • Muzyka elektroniczna
  • House
  • Electro

Benny Benassi - włoski DJ i producent muzyczny

2013-03-21 17:17
g1
Marco Benassi to znany pod pseudonimem "Benny Benassi" włoski DJ i producent muzyczny. Początek jego kariery przypada na rok 2001, kiedy zrealizował swój pierwszy utwór "I Feel So Fine" przy współpracy z Dhany. Początkowo odniósł sukces w rodzinnych Włoszech, jednak wkrótce zajął pierwsze miejsce na liście przebojów Wielkiej Brytanii.

Kolejnym sukcesem, który przyniósł mu ogromną popularność był hit "Satisfaction" wydany rok później. Utwór ukierunkował styl muzyczny Benassiego, zmieniając go z house na electro. Singiel zajął drugie miejsce na brytyjskiej liście przebojów. W roku 2003 Marco wydał swój debiutancki album "Hypnotica", który pod koniec następnego roku zdobył nagrodę European Border Breakers Awards. W roku 2004 na rynku ukazał się jego drugi rążek - "Pumphonia", rok później "...Phobia"
Benny Benassi
Benny Benassi , źródło: Wikipedia

W tym samym roku Benassi utworzył wytwórnię płytową Pump-Kin Music. Celem wytwórni jest dostrzeżenie i wypromowanie artystów rozpoczynających swoją karierę.

W sierpniu 2007 światło dzienne ujrzał remix Public Enemy "Bring the Noise". Rok później utwór wygrał nagrodę Grammy za najlepszy remix. Również w 2008 publiczność usłyszała "I Am Not Drunk", promujący kolejny krążek Benassiego - "Rock'n'Rave". W roku 2009 artysta nawiązał współpracę z Madonną, tworząc remix jej "Celebration". W maju 2010 "Spaceship" utworzony u boku Kelis i Jean-Baptiste okrzyknięty został Piosenką Dnia na About.com, a w sierpniu uplasował się na osiemnastym miejscu brytyjskiej listy przebojów "UK Dance". W październiku 2009 roku "DJ Magazine" ogłosiło wyniki rankingu Top 100 DJ Poll. Benassi uplasował się na miejscu dwudziestym szóstym - trzynaście poziomów wyżej niż w roku poprzednim.

Ostatnim wydanym przez niego albumem jest Electroman z roku 2011.

Komentarze

Marek
2013-07-20 18:57:57

Nawet fajnie daje czasu...

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.