Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Tagi

  • DJ
  • Dee Jay
  • Gramofon
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Scratch
  • Muzyka elektronicza
  • Odtwarzacz
  • Yoji Biomehanika
  • Yoji

Yoji Biomehanika - japoński DJ i producent muzyki elektronicznej

Yoji Biomechanika znany pod pseudonimem YOJI to japoński producent i DJ, którego kariera rozpoczęła się w latach dziewięćdziesiątych. Wówczas pojawiał się na scenie jako Ozaka Oz, Bionico, Mutant DJ. Prezentowany przez niego styl znacznie odbiegał od teraźniejszego. Yoji miał długie czarne włosy splecione w warkocz, grywał muzykę komercyjną. W połowie tej dekady zaczął wprowadzać do swojego wizerunku zmiany, które ukształtowały jego dzisiejszy image. Zmienił odcień włosów na rudy, a wkrótce czerwony oraz styl ubierania. Charakterystyczny dla jego postaci okazał się występ na Dance Valley w pomarańczowym dresie. Po trzech latach od tego wydarzenia zamienił dready na platynową grzywkę, którą w roku 2007 skrócił. Yoji specjalizuje się w wielu gatunkach muzycznych - hard trance, NRG, hard dance - jednak motywem przewodnim jego twórczości jest "tech trance". Popularność przyniosło mu przyczynienie się do rozwoju muzyki elektronicznej w rodzinnym kraju. Yoji wprowadził do tego gatunku mocniejsze odmiany, które ukierunkowały jego karierę i ogólnie pojęty styl elektroniczny w Japonii. Duży sukces przyniosło mu istnienie klubu Giga (ageHa) oraz sprzedaż albumów przez japońską wytwórnię Avex. Ponadto wielokrotnie pojawiał się na festiwalach Dance Valley, Tseh, Reodor, czy Electric Daisy Carnival. W latach wieloletniej kariery miał okazję współpracować z takimi artystami jak DJ Scott Project, Judge Rules, Remo-Con, Scott Attrill, Will Atkinson, Romeo Toscani, Nish, Mark Sherry, Marcel Woods i wielu innych. W roku 1998 stał się właścicielem wytwórni "Hellhouse Recordings", w której przez lata nagrywał własne projekty.W roku 2008 zrezygnował z posługiwania się pseudonimem "Biomechanika". Wówczas jego renoma DJ'a i producenta osiągnęła wyżyny i taki proces nie okazał się dla niego szkodliwy. W wywiadzie dla "DJ Magazine" stwierdził, że to nowy etap w jego życiu.

"Czuję się tak, jakbym zaczynał od zera."

Debiut Yoji w Polsce miał miejsce 14 sierpnia 2008 roku podczas festiwalu Tunnel Electrocity. Po raz kolejny pojawił się w Gdyni w lipcu dwa lata później w ramach "Beach Party".

Dziś Yoji pracuje w radiu internetowym "After Hours", nadając audycje pod tytułem "Airport Session KIX". Jego przygoda z radiem rozpoczęła się od współpracy z Paulem van Dykiem w "Vonyc Sessions"W roku 2003 Yoji uplasował się na trzydziestym trzecim miejscu listy najlepszych DJ'ów w Wielkiej Brytanii. Tego samego roku otrzymał nagrodę TOP HardDance DJ w HardDance Awards. W roku 2007 uznany został Top Hard Dance DJ przez "DJ Magazine", który trzy lata wcześniej uplasował go na trzydziestym trzecim miejscu w rankingu DJ'ów.