Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Tagi

 • ADJ
 • VMS4Traktor
 • American DJ
 • Kontroler
 • DJ
 • Dee Jay
 • Muzyka
 • Muzyczny
 • Sprzęt DJ
 • Sampler
 • Mikser
 • Muzyka elektroniczna

American DJ VMS4Traktor - cyfrowy kontoler DJ

W połączeniu z potężnym oprogramowaniem jakim jest Traktor PRO 2, VMS4 potrafi na prawdę sporo. Dzięki intuicyjnemu rozmieszczeniu wszystkich przycisków, pokręteł i suwaków mamy pełną kontrolę nad większością możliwości oprogramowania.

Obustronna komunikacja midi działa na prawdę świetnie. VMS posiada wielokolorowe podświetlenie przycisków co daje dokładny wgląd na to co się dzieje bez potrzeby wpatrywania się w monitor, a w warunkach słabego oświetlenia bardzo pomaga to w lokalizacji odpowiedniego przycisku. Gałki podświetlane są bez komunikacji z midi.

Kolejną zaletą VMS4 w działaniu z komputerem jest to, że może działać jako kontroler bez zewnętrznego zasilania. Prąd pobiera wtedy z portu USB naszego komputera.
Mapowanie VMS’a jest bardzo przejrzyste, dołączona do oprogramowania biblioteka pozwala na niemal natychmiastowe rozpoczęcie pracy z urządzeniem.
Rozłożenie gałek i przycisków efektorów idealnie odpowiadają temu co widzimy na ekranie, co pozwala nawet nie spoglądać na ekran i intuicyjnie pracować na VMS’ie.Minusem jaki bardzo wpadł w oczy to bliskie umieszczenie lewego przycisku shift względem joga. Łatwo ruszyć przypadkiem jogiem chcąc wcisnąć shift, co zmienia tonację utworu.

Jogi niestety nie są najwyższej jakości i tak jak w przypadku poprzednich modeli z rodziny VMS tu także są wymagane gumowe nakładki na jogi. Na szczęście są dołączone do zestawu.

VMS4 współpracuje także z kodem czasowym do Traktora Scratch PRO2. Dzięki interface’owi audio usb D-Core bez problemu radzi sobie z przetwarzaniem sygnału z winyli lub CD z kodem czasowym. Na komputerze latencja kontroli spadła do 6ms, co jest bardzo dobrym wynikiem przy tak tanim sprzęcie. Kolejny plus dla AA VMS4.

Podsumowując:
VMS4 Traktor Edition jest profesjonalnym kontrolerem o niskiej latencji, który realizuje wszystkie powierzone mu funkcje na bardzo wysokim poziomie. Bez względu czy to kod czasowy, czy kontrola midi, VMS4 radzi sobie z tym idealnie, a logicznie rozłożone kontrolki sprzyjają kreatywności podczas grania. Śmiało można polecić ten sprzęt zaawansowanym Dj’om, którzy poszukują dobrych rozwiązań za niewielkie pieniądze.