Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

Dj Qbert jest jednym

najbardziej cenionych Dee Jayów w Stanach Zjednoczonych. Ogromne doświadczenie i świetna technika, zaowocowały sukcesem. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

Tagi

  • Sander Kleinenberg
  • DJ
  • DeeJay
  • Producent
  • Muzyka elektroniczna
  • Dance
  • Free Frogs
  • Muzyka
  • Muzyczny

Sander Kleinenberg - kariera holenderskiego DJ i producenta

Sander Kleinenberg urodził się w roku 1971 w Holandii. Na całym świecie znany jest jako DJ i producent, a także założyciel Little Mountain Recordings oraz THIS IS Recordings.

Karierę rozpoczął w 1987 roku, w wieku piętnastu lat. Wówczas w lokalnym klubie grywał muzykę rozrywkową i dance. W roku 1993 wydał debiutancki singiel "Bombay" dla belgijskiej wytwórni płytowej Wonka Beats. Pracował wówczas z przyjaciółmi, nagrywając utwory pod nazwą Free Frogs. Rok później powiązany był z niemiecką wytwórnią Superstition, kolejnie zaś z holenderską "Deal Records". Wpływowymi na jego muzykę artystami byli wówczas Mantronix, Shep Pettibone i Depeche Mode. W roku 1999 na rynku pojawiła się pierwsza część jego trylogii "4 Seasons". Zarówno ta, jak i druga część wydana rok później, powstały przy współpracy z londyńską wytwórnią FFRR. W tym czasie Sander wydał także utwór "My Lexicon", który przyniósł mu dużą popularność, a także połączyło go z progresywnym housem.Wkrótce powiązał swoją karierę z wytwórnią Global Underground, wraz z którą wydał kolejny projekt- "Nubreed 004". W roku 2003 Kleinenberg założył Little Mountain Recording, a pierwszym wykonanym w wytwórni nagraniem była ostatnia część "4 Seasons". Wkrótce otrzymał Dancestar USA Awards za "Najlepszy Remix" - "Rock Your Body" Justina Timberlake'a. Jego kolejnym przedsięwzięciem było "Renaissance: Everybody" będące połączeniem techno z Detroit, quirky disco i tech house. Za cel postanowił sobie pokazanie publiczności, że muzyka dance może być doskonałą zabawą. Kolejnie wydał "This Is Everybody Too". W roku 2004 wydał singiel "The Fruit", a dwa lata później "This Is Miami" - obydwa szczytowały na liście przebojów ARIA. Po latach ciągłego koncertowania Sander powrócił do studia, gdzie w roku 2010 wydał "5K" promowany przez "Remember When" nagrany u boku Jamiego Culluma.