Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Decibel Festival - festiwal muzyki elektronicznej

Decibel Festival to nowoczesne połączenie muzyki popularnych DJ'ów ze sztuką wizualną i wykorzystaniem nowych technologii. Impreza, trwająca przez cztery dni, niezmiennie odbywa się w Seattle. Wydarzenie to stało się nieodłącznym elementem w branży muzyki elektronicznej.

Już od dekady festiwal łączy ze sobą koncerty, wykłady i warsztaty organizowane w różnych, oddalonych od siebie miejscach. Co roku impreza zdobywa coraz większy rozgłos, a co za tym idzie popularność. Pierwsza edycja zgromadziła tłum dwóch i pół tysiąca osób, a trzecia dziesięciotysięczną publikę!Dziś Decibel Festival cieszy się zainteresowaniem osób spoza Seattle, a nawet kraju, zaskakując publiczność różnorodnością prezentowanych gatunków, artystów oraz tworzeniem niezapomnianych wspomnień. Od roku 2003 na scenie festiwalu wystąpili muzycy zarówno znani, jak i dopiero podczas niego odkryci odkryci. Wśród nich takie nazwiska jak Autechre, Gui Boratto, Simian Mobile Disco, Sascha Funke, Smash TV, Bedner, Apparat, Isolee, The Field, Boys Noize, Robin Guthrie, Ellen Allien, Jeff Samuel, Tipper, Deadbeat, Scott Pagano, Harold Budd i wielu innych. W Seattle pojawiła się również osobowość z Polski - 3Channels.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się standardowo w Seattle. Data przypada na 25-29 września. Będzie to już dziesiąta odsłona spektakularnego wydarzenia, które uczyni tę jesień wyjątkową i niezapomnianą.