Muzyka Disco Polo

mimo wątpliwych walorów artystycznych była bardzo popularna w całym kraju. Po załamaniu się związanej z tym gatunkiem sceny muzycznej, powróciła ona w formie imprez organizowanych przez DJ. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiającej w gusta miłośników muzyki elektronicznej, było tylko kwestią czasu. Zasady gry są bardzo podobne, oczywiście repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegają od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj największe przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (więcej)

Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

Tagi

  • Encore 2000
  • American Audio
  • kombajn dla Dj’a
  • al-in-one

American Audio Encore 2000

ENCORE 2000 to idealne rozwiązanie dla mobilnego dj’a. Niewielkie rozmiary, waga i mnogość funkcji sprawiają iż to urządzenie nie ma sobie równych w tym przedziale cenowym. ENCORE posiada dwa sloty na płyty CD/MP3, oraz 2 wejścia USB poprzez które możemy podłączyć PENDRIVE z muzyką lub przenośny dysk twardy. Co ciekawe z jednego pendrive możemy odtwarzać muzykę w dwóch deckach tak jak w odtwarzaczach z najwyższej półki cenowej. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość podłączenia dowolnego telefonu komórkowego czy odtwarzacza MP3 przez wejście AUX na panelu czołowym co ułatwia nam dodatkowa podstawka na telefon i kabel mini jack w zestawie z urządzeniem.

W pudełku znajdziemy również pełną wersje programu VIRYTUAL DJ LE dzięki której po podłączeniu laptopa możemy sterować swoimi zbiorami mp3 za pomocą urządzenie ENCORE. Mimo iż jest w pełni samowystarczalne, po podłączeniu dwóch zewnętrznych decków poprzez wejścia LINE IN urządzenie może pracować jak typowy 2-kanałowy mixer. Odsłuch możemy podłączyć poprzez wyjścia RCA jak i zbalansowane XLR. Swoje sety możemy nagrywać poprzez dedykowane do tego celu wyjście REC. Oprócz typowej dla odtwarzaczy DJ’skich funkcji SCRATCH warto zwrócić też uwagę na funkcję RELAY która automatycznie przełączy pomiędzy dwoma odtwarzaczami (z utworu na utwór) na końcu każdego utworu. Pewną niedogodnością może się wydawać umiejscowienie przycisków PLAY i CUE ponad JOGIEM, inaczej niż w większość i odtwarzaczy dj-skich. Sam JOG jest niewielkich rozmiarów co utrudnia dokręcanie utworów i wymaga nieco wprawy.
Podsumowując jest to idealne rozwiązanie dla początkującego DJ’a. Za niewielkie pieniądze dostajemy wszechstronne solidnie wykonane narzędzie które z powodzeniem sprawdzi się na niewielkich imprezach.

Cena: ok.2000zł
+ możliwość podłączenia wielu źródeł dźwięku
+ mixer, kontroler i decki w jednym
+ niska cena
- nieintuicyjne rozmieszczenie przycisków