Mimo iż dancehall

swoje korzenie posiada głównie muzyce reggae, wyraźnie słychać wpływy innych gatunków muzycznych, takich jak hip hop, R&B, jazz, rock and roll. (więcej)

DJ Jazzy został uhonorowany

na Szkolnej Ścianie Sław w John Bartram High School w Filadelfii. Faktycznie jednak nie udało mu się ukończyć tej uczelni. (więcej)

Największa popularność muzyki

Techno przypada na lata 90'te. Modne były wtedy przeróbki znanych muzycznych tematów na styl techno. Jednym z najbardziej popularnych jest motyw z filmu "Okręt" Wolfganga Petersena, którego elektroniczna wersja, stworzona przez zespół U-96, królowała na listach przebojów w tym okresie. (więcej)

W drugiej połowie lat 90tych

pojawiły się na rynku kasety cyfrowe. Nie zdobyły jednak one popularności i szybko wyparte zostały przez płyty CD. (więcej)

Tagi

  • Instrumnety muzyczne
  • Elektryczne
  • Elektroniczne
  • Muzyka
  • Gitara
  • Instrumnety klawiszowe
  • Prekusja elektroniczna

Elektryczne instrumenty muzyczne

Elektryczne instrumenty muzyczne zwane elektrofonami to grupa instrumentów muzycznych, w których dźwięk wytwarza się poprzez uzyskanie drgań elektrycznych. Elektrofony podzielić możemy ze względu na sposobu wytwarzania wspomnianych drgań. Zgodnie z tą regułą wyróżnić możemy elektrofony elektromechaniczne oraz elektrofony elektroniczne. Te pierwsze charakteryzują się wytworzeniem wibracji poprzez użycie np. gitary elektrycznej, czy organów Hammonda (a więc drogą elektromechaniczną). Grupa druga zaś otrzymywana jest poprzez użycie syntezatorów, samplerów czy innego rodzaju urządzeń elektrycznych.Spośród elektrycznych instrumentów muzycznych wyszczególnić można generator elektryczny odpowiedzialny za wytworzenie drgań, układ korekcyjny wpływający na barwę brzmienia, układ sterujący, dzięki któremu możliwa jest gra na instrumencie, układ wzmacniający sygnał pełniący rolę wzmacniacza elektroakustycznego oraz układ nagłaśniający jako zestaw głośnikowy.